Bezpečně na festivalu

Z důvodů rozšíření nemoci COVID-19 se bude na celé akci brát zvýšený důraz na dodržování hygienických pravidel a všechna opatření se budou flexibilně přizpůsobovat nařízení Vlády ČR. Maximální počet přítomných osob na letošním ročníku etnofestivalu Barevná devítka nepřesáhne číslo 1000. Areál bude uzavřen a regulaci celkového počtu přítomných osob zajistí security služba. V celém prostoru jsou zajištěny dezinfekční stojany a je posílen úklid, který dezinfikuje všechny plochy. Zvýšená hygienická opatření platí především i pro prodejce pokrmů a nápojů.

Festival Barevná devítka 2021 se řídí platnými vládními opatřeními s ohledem na covid-19. Pro vstup na festival je nutné splnit jednu z těchto podmínek:
1. Dva týdny od plného očkování (dvě dávky).
2. Potvrzení o prodělání covid-19 během posledních 180 dní.
3. Negativní antigenní test ne starší jak 72 hodin.
4. Negativní PCR test ne starší jak 7 dní.
Splnění výše uvedeného lze prokázat covid pasem, písemným potvrzením z certifikovaného zařízení nebo v aplikaci Tečka. Kontrola bude probíhat u vstupu do areálu. Na místě bude možné se nechat otestovat antigenním testem. 

Děkujeme všem návštěvníkům o součinnost.


Na festivalu bude zájemce očkovat mobilní očkovací tým z FN Na Bulovce. Očkování bude probíhat v areálu parku Podviní od 14:00 – do 18:00 hodin. Očkovat se bude bez předchozí registrace jednodávkovou látkou Janssen. Je možno očkovat pouze osoby starší 18 let s platným občanským průkazem a kartičkou pojištěnce.Informuji se

Aktivně se zajímám o pravidla a informace, sleduji je před akcí i po ní. Pokud jsem osloven, komunikuji s pořadatelem.

Jsem fit

Na akci nejdu, pokud mám zvýšenou teplotu nad 37 °C, pociťuji nějaké příznaky nemoci COVID-19 (bolesti hlavy, dýchací obtíže, rýma, kašel, únava, ztráta čichu apod.)      

pozdrav

Nepodávám si ruce s cizími lidmi, zdravím se loktem, nohou či gestem.

Rozestupy

Dodržuji rozestupy a ctím osobní prostor.

roušky

V případě, že je nařízeno pro daný prostor nebo typ akce použití roušek, respektuji nařízení a nosím roušku či respirátor, pravidelně si roušku vyměňuji (max. po 3 hodinách).  

hygiena

Často a důkladně si myji ruce. Pokud není možnost si ruce umýt, dezinfikuji. Minimalizuji kontakt s předměty.

zodpovědnost

Dodržuji pravidla a organizační pokyny pořadatele.

ohleduplnost

Jsem ohleduplný k ostatním. "Já chráním tebe, ty chráníš mě".

zdravotníci

V případě potřeby se obrátím na zdravotníky, kteří jsou přítomni na festivalu.